Additional information
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 15 cm |
| Brand Name | XGODY |
| Voltage range | High voltage (50-1000V DC, 75-1000V AC) |
| Function | Video Playback |
| Category | Projectors |
| Battery | No |
| Display Size | >13.5 |
| Power Source | DC, DC |
| Keystone Correction | Manual Correction |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland |
| Inbox adaptor | Yes |
| Structure | With a flat panel screen |
| Projected Dimension | 40-120 inches |
| Weight | 0.7kg |
| Built-in Speaker | Yes |
| Portable | Yes |
| Optical Resolution | 1280x720dpi |
| Contrast Ratio | 10, 001:1-20, 000:1 |
| Bluetooth-compatible | Yes |
| Ansi Lumens | 200 |
| Home Theater Projector | yes |
| Power (W) | 48w |
| Brightness | 12000lumens |
| Light Source | LED |
| Use | Home |
| Remote controller included | Yes |
| Type | Short-Focus |
| Screen Scale | 16:09 |
| Input/Output | HDMI, USB |
| Projection Technology | LED |
| System | Android |
| Projective Mode | Throwing |
| Projection Distance | 0.5M-2.5M |
















Reviews
There are no reviews yet.