Additional information
| Weight | 1.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Brand Name | NBD |
| Optical Zoom | 7.1x – 16x |
| Sensor Element Type | CMOS |
| Special Feature | Waterproof / Shockproof, Lens-Style Cameras, App Setting, WiFi |
| Sensor Size (inches) | 4/3 inches |
| Image Stabilization | Multiple Image Stabilization, Optical Image Stabilization, Electronic Image Stabilization |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland |
| Image Resolution (Video) | 4K(4096*2160) |
| Focal Length | 4.5-54 mm |
| Display Size | 2 |
| Recording Format | Picture: JPEG Video: AVI Audio:WAV |
| Lens Type | Telescopic |
| Effective MegaPixel | 64MP |
| SLR Format | 4/3 Frame |
| Weight | 801g-900g |
| Supporting Language | Japanese, French, German, Italian, Spanish, Portuguese, Russian, English, Korean, Brazilian Portuguese, Simplified Chinese, Traditional Chinese Style |
| Viewfinder Type | Electronic |
| True Pixel | 64MP |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Battery Model | NP-50 |
| Sensor Type | CMOS |
| Certification | CE, FCC |
| Set Type | Zoom Sets |
| Storage Type | SD Card |
| Screen Type | Rotating Screen |
| Power Mode | Lithium battery |
| Application Scenarios | Indoor, Scenery, HOME USE, Animal, Business, Nature, Macro, Portrait, Architecture, Physical Education, Wedding |
| External Flash | Yes |
















Reviews
There are no reviews yet.