Additional information
| Weight | 0.291 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 8 cm |
| Brand Name | STUOGYUM |
| STUOGYUM Model | DC402-AF |
| Optical Zoom | Fixed Focus |
| Sensor Element Type | CMOS |
| Special Feature | None |
| Image Stabilization | No |
| High-concerned chemical | None |
| Sensor Size | 1/1.6 inches |
| Origin | Mainland |
| Image Resolution (Video) | 4K(4096*2160) |
| Focal Length | 4.5-54 mm |
| Recording Format | Picture: JPEG Video: AVI |
| Effective MegaPixel | 42.4MP |
| SLR Format | Full frame |
| Weight | 301g-400g |
| Supporting Language | Japanese, French, German, Italian, Spanish, Portuguese, Russian, English, Simplified Chinese, Traditional Chinese Style |
| Sensor Size (inches) | 4/3 inches |
| Viewfinder Type | Electronic |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Sensor Type | CMOS |
| Display Size | 2 |
| Screen Type | Standard Screen |
| Set Type | Fuselage |
| Storage Type | SD Card |
| Power Mode | Lithium battery |
| Application Scenarios | Indoor, Animal, Nature, Portrait, Other, Wedding |
| External Flash | No |
| Choice | yes |
















Reviews
There are no reviews yet.