Additional information
| Weight | 1.320 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 25 × 15 cm |
| Brand Name | Nikon |
| Nikon Model | D810 |
| High-concerned chemical | None |
| Lens Mount | Nikon F Mount |
| Set Type | Fuselage |
| Sensor Size | Full-Frame |
| Memory Card Type | Dual Slot |
| Signal Connection Type | None |
| Origin | TH(Origin) |
| Application Scenarios | Indoor, Scenery, Animal, Nature, Creative, Macro, Portrait, Night View, Other, Architecture, Physical Education, News, Wedding, starlight, Humanities |
| Video Resolution | 1080i/P(1920*1080) |
| Effective MegaPixel | 36.01W-50MP |
| Supporting Language | Japanese, English, Simplified Chinese |
| Special Feature | App Setting, WiFi, Mic Input |
| Images File Formats | NEF TIFF JPEG |
| True Pixel | 37.09MP |
| Movies File Formats | MOV |
| Battery Model | EN-EL15 |
| Screen Type | HD screen |
| Certification | CE |
| Model Number | D810 |
| ISO Sensitivity | 64-12800 |
| Audio File Formats | Linear PCM |
| Weight | About 880g (only camera body) |
| Size | About 146*123*81.5mm |
















Reviews
There are no reviews yet.