Additional information
| Weight | 2.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 27 × 15 cm |
| Brand Name | Magcubic |
| Voltage range | Low voltage non-USB (below 75V DC, below 50V AC) |
| Function | Video Playback |
| Category | Projectors |
| Battery | No |
| Display Size | ≤13.5 |
| Power Source | DC, DC |
| Keystone Correction | Auto Correction |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland |
| Inbox adaptor | Yes |
| Structure | Without display device |
| Projected Dimension | 40-140inches |
| Weight | 2.9KG |
| Built-in Speaker | Yes |
| Portable | No |
| Optical Resolution | 1920x1080dpi |
| Contrast Ratio | 2000:1 |
| Ansi Lumens | 1100ANSI |
| Home Theater Projector | yes |
| Light Source | LED |
| Certification | CE, FCC |
| Use | Entertainment Projector |
| Remote controller included | Yes |
| Type | Digital Projector |
| Screen Scale | 16:09 |
| Projection Technology | LCD |
| System | Android |
| Projective Mode | T4 |













Reviews
There are no reviews yet.